fot. Przemysław Grabiński
Rada Miejska podjęła dziś uchwałę wprowadzającą od 1 marca nowe stawki. Opłata za odpady segregowane będzie wynosiła 27 złotych od osoby, a za niesegregowane - 54 złote. Dotychczas było to odpowiednio 11 i 18 złotych.

Burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik powiedział, że choć nikt nie lubi wprowadzać podwyżek, to w tym wypadku nie było innego wyjścia, bo na przetarg wpłynęła tylko jedna oferta, a obecna umowa wygasa z końcem lutego: - Jest to sytuacja patowa. Musielibyśmy mieć tańszą alternatywę, która pozwoliłaby nam odrzucić ofertę. Nie mieliśmy wyjścia. Musieliśmy dzisiaj ustalić nową stawkę.

W głosowaniu nad uchwałą trzy radne wstrzymały się od głosu. Jedna z nich - Bogusława Skrzypczyk - proponowała by przetarg unieważnić i ogłosić nowy: - Liczyłam na to, że uda się unieważnić przetarg i przeprowadzić kolejny. Burmistrz miał jednak obawy, że stawka może być jeszcze większa.

Przyjęte dziś stawki będą obowiązywały do końca sierpnia. Jakie opłaty za śmieci po tym czasie będą ponosić mieszkańcy Mirosławca - to rozstrzygnie kolejny przetarg. Burmistrz zapewnia, że szuka rozwiązań, dzięki którym podwyżki nie będą aż tak dotkliwe.

pg/iw

Posłuchaj

Piotr Pawlik
Bogusława Skrzypczyk