fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
Są to coroczne nagrody przyznawane w kategoriach społecznej, gospodarczej i sportowej.

Za działalność społeczną w tym roku kapituła wyróżniła Klub Wędkarstwa Sportowego "Trotka", honorowego obywatela gminy i miasta Sianów Aleksandra Kaczorowskiego oraz ks. Zbigniewa Waszkiewicza.

Proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki przeprowadził i nadzorował gruntowny remont zabytkowego kościoła. Duchowny podkreśla, że nie byłoby to możliwe bez wielkiego wsparcia mieszkańców Sianowa: - To jest nie tylko nagroda dla mnie, ale dla wszystkich, którzy uczestniczyli w tym pięknym dziele.

Pamiątkowe Rybogryfy w kategorii sportowej trafiły do Klubu Sportowego "Darz Bór Karnieszewice", do 12-letniej żeglarki Hanny Kozłowskiej oraz do reprezentantów drużyny Victoria Oldboys Sianów. W zespole gra m.in. Krzysztof Gort: - Jest to wieli sukces dla całej naszej drużyny. Sport od zawsze był moim hobby. Od wielu lat gram w piłkę i świetnie się przy tym bawię.

W kategorii "Gospodarka i rozwój" wyróżnienia trafiły do przedstawicieli Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej, Środkowopomorskiej Grupy Działania oraz do właścicieli "Gościńca pod Kłosem".

Sianowskie Rybogryfy przyznawane są w rocznicę nadania praw miejskich. Galę wręczenia nagród zakończył koncert zespołu Hash Cookie.

Zapraszamy do wysłuchania relacji Arkadiusza Wilmana.

aw/iw

Posłuchaj

Relacja Arkadiusza Wilmana
ks. Zbigniew Waszkiewicz
Krzysztof Gort