fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
Jest to miejsce, w którym można kupić pamiątki ceramiczne związane z miastem, poznać historię Słupska, a także dowiedzieć się, co aktualnie dzieje się w kulturze.

- Na pamiątkach widnieją wizerunki ratusza, naszego muzeum oraz samego tramwaju. Biżuteria jest inspirowana wzorami ceramiki słupskiej. Poza tym mamy biblioteczkę, w której znajdują się m.in. książki o naszym mieście i o mieszkańcach - powiedziała Hanna Jastrzębska z Ceramikarni.

- Będziemy promować Słupsk. Chcę, żeby było to miejsce, w którym można kupić pamiątki ceramiczne związane z miastem, magnesy na lodówkę, dzwonki z wizerunkami zabytków słupskich, naczynia codziennego użytku z charakterystycznymi wzorami ceramiki słupskiej, inspirowane m.in. Witkacym - powiedziała Janina Dylewska.

Tramwaj do weekendu majowego będzie otwarty w soboty i w niedziele od 11:00 do 17:00. Od majówki tramwaj będzie dostępny od wtorku do niedzieli. Latem będzie można pograć w ceramiczne gry planszowe. Organizowane będą także pokazy pracy ceramika.

jż/el/iw

Posłuchaj

Materiał Edyty Lubiak
Rozmowa Piotra Głowackiego z Janiną Dylewską