fot. prk24.pl
Mała bohaterka leżała w szpitalu na oddziale chirurgii 3 lata temu ze złamaniem ręki. Właśnie wtedy wpadła na pomysł na przekazanie dzieciom w szpitalu zabawek. Zorganizowana przez nią zbiórka zakończyła się sukcesem.

- Mamo, ja mam w domu zabawki, którymi już się nie bawię. Szkoda je wyrzucić, bo są jeszcze zupełnie dobre. Może dam je dzieciom w szpitalu. One są takie biedne. I może poproszę swoje koleżanki i kolegów, aby przekazali swoje nieużywane zabawki - powiedziała dwa tygodnie temu Diana Zawada do swojej mamy, gdy obie szły rano do przedszkola.

Mama Diany zainteresowała tym pomysłem przedszkole, do którego uczęszcza jej córka. Dyrekcja placówki chętnie zgodziła się na zbiórkę. Później był telefon do działu promocji słupskiego szpitala, ustalenia, zbiórka w przedszkolu.

Zebrano kilka worków ładnych, ale już niepotrzebnych dotychczasowym małym właścicielom zabawek. Teraz trafią do dzieci leczonych w słupskim szpitalu. Diana przekaże je w piątek na oddział pediatryczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

jż/ar