Koronawirus rozprzestrzenia się w coraz szybciej. Rośnie liczba zarażonych oraz ofiar wirusa. Epidemia zaczęła się w Chinach, ale przybywa pacjentów w innych częściach świata, także w Europie, między innymi w Rosji, Szwecji, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Włoszech.

O tym, czy w Polsce powinniśmy się obawiać koronawirusa i jak unikać zakażenia rożnymi wirusami Joanna Lejtan rozmawiała z profesorem Włodzimierzem Gutem z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - wirusologiem, doradca Głównego Inspektora Sanitarnego.

rozmowa Joanny Lejtan z profesorem Włodzimierzem Gutem

Henryka Kisiel - rzecznik Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słupsku, w rozmowie z Mirą Hopf, zachęca do zaglądania na stronę gis.gov.pl, gdzie można zweryfikować informacje pojawiające się w internecie, a dotyczące koronawirusa.

rozmowa Miry Hopf z Henryką Kisiel

Barbara Li - szefowa Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Chińskiej w Koszalinie, spędziła w Chinach wiele lat, była tam nawet w okresie szczytu zachorowań na SARS. Nic więc dziwnego, że śledzi teraz wszystko, co tam się dzieje i trzyma kciuki za szybkie opanowanie sytuacji, związanej z koronawirusem. O tym odczuciach opowiada Grażynie Preder.

rozmowa Grażyny Preder z Barbarą Li