fot. Jacek Żukowski
Budynek dworca ma zostać rozebrany w przyszłym roku. Zostanie zachowany jedynie kilkupiętrowy biurowiec, wykorzystywany przez służby kolejowe.

- To ostateczna decyzja, jaką przekazały nam Polskie Koleje Państwowe. PKP Nieruchomości kilka lat temu zadeklarowało, że przy okazji modernizacji węzła transportowego chce od podstaw wybudować nowy dworzec. Ostatecznie mamy jednoznaczne stanowisko, że obecny dworzec należy wyburzyć, ponieważ nie jest funkcjonalny i jest przestarzały - powiedziała prezydent Słupska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

- Będzie to inwestycja PKP, które planuje przystąpić do tych prac w 2021 roku. Moim zadaniem jest teraz poinformować dzierżawców różnych punktów handlowych i gastronomicznych, które mają swoje miejsce w holu dworca o harmonogramie prac - dodała prezydent Słupska.

Nowy obiekt ma zostać zbudowany do 2023 roku w uzgodnieniu z władzami Słupska. Ma być częścią nowego węzła transportowego, który ma powstać również po zachodniej stronie torów kolejowych. Dodatkowo w planach jest powstanie podziemnego tunelu, łączącego śródmieście z osiedlem Sobieskiego.

jż/iw

Posłuchaj

Krystyna Danilecka-Wojewódzka