fot. ms.gov.pl
Zarzuty dotyczą zdarzenia z listopada ubiegłego roku. W okolicach Dąbrówna w gminie Potęgowo została wówczas znaleziona tusza żubra ze śladami strzałów i z odciętą głową.

Jak poinformował Patryk Wegner prokurator Prokuratury Rejonowej w Lęborku, która prowadzi postępowanie, dwaj mężczyźni przyznali się do winy: - Oskarżonym zostały dziś przedstawione zarzuty uśmiercenia żubra, kłusownictwa, składania fałszywych zeznań oraz posiadania broni.

Mężczyźni otrzymali dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i kontaktowania się ze sobą. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Michał Pobiedziński łowczy okręgowy PZŁ w Słupsku podkreśla, że podejrzani nie należą do Polskiego Związku Łowieckiego: - Z początku wiele osób sądziło, że to właśnie członek Polskiego Związku Łowieckiego dokonał takiego czynu. Jesteśmy szczęśliwi, że ta informacja się nie potwierdziła.

Podejrzanych wskazał mieszkaniec gminy Potęgowo. W zamian za informację otrzyma nagrodę - 5 tys. zł. Nagrodę ufundowali myśliwi z koła łowieckiego „Gwardia” w Słupsku.

el/kk

Posłuchaj

Michał Pobiedziński, łowczy okręgowy PZŁ w Słupsku
Patryk Wegner, prokurator Prokuratury Rejonowej w Lęborku