fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej i Pracowni Telemedycyny otwarto dziś w Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Jak mówi rzecznik rządu Piotr Müller, który jeszcze jako wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego przekazał na ten cel fundusze, słupska uczelnia jest w posiadaniu najnowocześniejszego laboratorium dla osób, które studiują m.in. pielęgniarstwo: - Wszystkie kierunki około medyczne korzystają z tego laboratorium. Dla studentów i dla kadry akademickiej oraz dla wszystkich osób, które będą chciały rozpocząć studia na słupskiej uczelni, to bardzo dobra wiadomość. Uczelnia pozyskała bardzo nowoczesne laboratorium.

Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Sebastian Skuza zaznaczył, że słupska uczelnia realizuje inwestycje, które zawarła w swoim projekcie. Dodał, że nie wszystkim uczelniom to się udaje: - Chcielibyśmy, żeby wszystkie tego typu placówki dążyły do takich standardów i żeby tak realizowały inwestycje jak Akademia Pomorska w Słupsku.

Na kierunku pielęgniarstwo realizacja projektu stwarza studentom możliwość samodzielnego podejmowania decyzji w sytuacji zbliżonej do warunków naturalnych. - To jest sprzęt, który wykorzystuje się w szpitalach. Zanim pójdziemy do pracy w zawodzie, będziemy mieli opanowaną jego obsługę - skomentował student pielęgniarstwa.

Jak zapewnia rektor Akademii Pomorskiej profesor Zbigniew Osadowski, realizacja tego projektu znacznie wpłynie na poprawę kształcenia studentów na kierunkach medycznych.

jż/rż

Posłuchaj

materiał Jacka Żukowskiego