fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: Małgorzata Lenart - radna klubu Łączy nas Słupsk, Jacek Szaran - radny Prawa i Sprawiedliwości i Kamil Bierka - radny Platformy Obywatelskiej.

Małgorzata Lenart stwierdziła: - To trudna decyzja, ale uważam że potrzebna. Sprawa jest delikatna, bo np. gmina Słupsk bardzo dobrze sobie radzi i jej mieszkańcy w przyłączeniu do Słupska nie widzą korzyści. Musimy ich w jakiś sposób zachęcić i przekonać.

- Wiele innych miast, w tym Koszalin, potrafiły to zrobić. Wiem, że to się spotyka z oporem władz i mieszkańców gminy, ale to jest przyszłość i szansa na rozwój Słupska i gmin - odpowiedział Kamil Bierka.

Jacek Szaran zaznaczył: - Wokół miasta jest kilka dużych gmin i przyłączenie kliku miejscowości byłoby bardzo korzystne dla Słupska. Na pewno nie możemy jednak tego przeprowadzać wbrew woli mieszkańców tych miejscowości. Brakuje mi zaangażowania w tę sprawę pani prezydent Słupska.

Nasi goście dyskutowali również o odrzuconej uchwale, dotyczącej darmowej komunikacji miejskiej dla studentów Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz o chwale o ograniczeniu opakowań plastikowych i foliowych w Słupsku.

Zapraszamy do wysłuchania dyskusji.

jż/ar

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk” - 21.01.2020