fot. Przemysław Grabiński
Zaproszenie Przemysława Grabińskiego przyjęli: ksiądz Adam Saks, dyrektor Centrum Charytatywno-Opiekuńczego Caritas w Pile, pracujący w tej placówce terapeuta zajęciowy Andrzej Rubik oraz Kama Frąckowska-Pilarska, prezes Fundacji Miluszków działającej przy pilskim schronisku.

Rozmowa z księdzem Adamem Saksem i Andrzejem Rubikiem dotyczyła funkcjonowania placówek Caritasu w Pile, a także o planowanym wkrótce otwarciu Środowiskowego Dom Samopomocy dla osób ze spektrum autyzmu w Pile-Motylewie. Temat rozmowy nawiązywał do środowej wizyty w Pile Iwony Michałek, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, która mówiła m.in. o zasadach funkcjonowania Centrów Integracji Społecznej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Z Kamą Frąckowską-Pilarską Przemysław Grabiński rozmawiał natomiast o funkcjonowaniu pilskiego schroniska dla zwierząt, rok po jego przejęciu przez gminę. Wcześniej schronisko prowadził prywatny przedsiębiorca. Teraz schroniskiem zarządza spółka powołana przez gminę. Jak schronisko wygląda dziś? Co się zmieniło? Jakie są plany na jego rozwój?

Zapraszamy do wysłuchania obu rozmów.

red./ar

Posłuchaj

Studio Bałtyk Piła - 30.01.2020