fot. pixabay.com
Informację tę przekazał, podczas Ogólnopolskiego Seminarium Radiofonii Publicznej w Wiśle, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski.

Zdaniem prezesa Radia Rzeszów Przemysława Tejkowskiego, dzięki pieniądzom z abonamentu oraz rekompensacie uchwalonej ostatnio przez Sejm, rozgłośnie regionalne mogą wypełniać swoją misję, między innymi tworząc słuchowiska, reportaże a także organizując koncerty.

Witold Kołodziejski dodał, że dzięki abonamentowi media publiczne mogłyby funkcjonować bez reklam, ale nie byłoby to najlepsze rozwiązanie: - Reklama w mediach publicznych i tak jest bardzo ograniczona, ponieważ jest zakaz przerywania audycji reklamami. Możliwe jest funkcjonowanie mediów publicznych bez reklam, ale jestem za tym, żeby ten pewien element rywalizacji na polu komercyjnym pozostał.

W Wiśle od poniedziałku trwa Ogólnopolskie Seminarium Radiofonii Publicznej. Prezesi rozgłośni regionalnych oraz dyrektorzy programowi dyskutują o współpracy i roli mediów publicznych. Wśród gości są Piotr Ostrowski, prezes i redaktor naczelny Polskiego Radia Koszalin oraz Jarosław Rochowicz, zastępca dyrektora programowego naszej rozgłośni.

IAR/ar

Posłuchaj

Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji