fot. Andrzej Meller
Nasza rozgłośnia nawiązała współpracę z RCK w Kołobrzegu. Część gości lubianego przez naszych słuchaczy cyklu spotkań „Obieżyświat” będzie o swoich podróżach opowiadać także w kołobrzeskiej placówce, w ramach jej syklu „Za Horyzontem”. Pierwszym gościem będzie Andrzej Meller.

Motywem przewodnim spotkań będzie opowieść o 9-miesięcznej podróży kamperem z Warszawy do Afganistanu. Autor opowie o trasie, która wiodła przez Bałkany, Turcję, Gruzję, Armenię i Iran do Afganistanu, a z powrotem między innymi przez Azerbejdżan, Dagestan i Czeczenię. Tę podróż relacjonowaliśmy na antenie Polskiego Radia Koszalin oraz na portalu prk24.pl.

Andrzej Meller urodził się w 1976 roku w Warszawie. Z wykształcenia jest antropologiem kultury, a z zawodu - reporterem. Od 17 roku w drodze. Poza Polską spędził kilkanaście lat. Swoje wędrówki rozpoczął od Syberii i rosyjskiego Dalekiego Wschodu, potem przez lata pisał reportaże z Kaukazu, Indii, Iranu, Afganistanu, Sri Lanki, Azji Południowo Wschodniej i arabskiej wiosny w Afryce Północnej. Jest autorem trzech książek reporterskich: „Miraż. Trzy lata w Azji” (reportaże wojenne i lifestylowe), „Zenga Zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki” (o wojnie w Libii i upadku Muamara Kadafiego) oraz bestsellera „Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie”. Najnowsza książka „Droga do Kabulu” ukaże się w tym roku.

Spotkanie w Polskim Radiu Koszalin, w ramach cyklu „Obieżyświat”, odbędzie się 30 stycznia, o godzinie 19:00.

Spotkanie w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu, w ramach cyklu „Za horyzontem”, zaplanowano na 31 stycznia - początek o godzinie 19:00. Więcej informacji TUTAJ>>

Zapraszamy na oba wydarzenia.

red./ar