fot. Jacek Żukowski
Piotr Müller ponownie znalazł się w rankingu Dziennika Gazety Prawnej na najbardziej wpływowych prawników w Polsce. Poseł ziemi słupskiej jest również jednym z najmłodszych osób spośród całej pięćdziesiątki.

W ubiegłym roku redakcja uwzględniła w swoim rankingu Piotra Müllera, wówczas wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego, głównie dzięki reformie nauki i szkolnictwa wyższego.

W tym roku w krótkim uzasadnieniu możemy przeczytać: „Istotne jest to, że 30-latek jako rzecznik rządu ani razu nie wpuścił na minę ani premiera, ani swojej formacji politycznej. W świecie dziennikarskich sępów porusza się rozważnie, a zarazem nie unika odpowiedzi”.

Piotr Müller jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim, które ukończył z wynikiem bardzo dobrym. Studia odbył w ramach prestiżowych indywidualnych studiów w Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych, realizując zajęcia na Wydziale Prawa i Administracji, jak również w Instytucie Nauk Politycznych, Instytucie Stosunków Międzynarodowych, Instytucie Europeistyki, Kolegium Artes Liberales oraz w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych.

jż/rż