fot. Mateusz Sienkiewicz
Prawie 500 osób podpisało się pod petycją przeciwko likwidacji szkół podstawowych w Parsęcku i Gwdzie Wielkiej.

Wójt gminy Szczecinek swoją decyzję uzasadnia zbyt dużymi nakładami na szkoły wiejskie. Podczas spotkania z mieszkańcami zadeklarował, że jeśli w szkole w Parsęcku uczyć się będzie minimum 80 uczniów, a nie jak dzisiaj ponad 50 osób, placówka nie zostanie zlikwidowana.

- Pojawiły się kwestie wizerunku i potrzeb szkoły. Mieszkańcy powiedzieli o swoich oczekiwaniach wobec placówki, które jesteśmy w stanie spełnić i być może dzięki temu zwiększy się liczba dzieci w klasach -
mówi Ryszard Jasionas, wójt gminy Szczecinek.

Rodzice chcą ratować miejscową szkołę. Zebrali prawie 500 podpisów pod petycją w tej sprawie, interweniowali w kuratorium. Zastanawiają się, czy wójt dotrzyma obietnicy: - Jeśli szkoła zostanie zlikwidowana, to w tych miejscowościach niczego już nie będzie. Można powiedzieć, że będziemy tam tylko nocować.

We wtorek w sprawie reorganizacji oświaty w gminie wójt gminy Szczecinek spotka się z mieszkańcami Gwdy Wielkiej. Sprawa likwidacji szkół pojawi się na czwartkowej sesji Rady Gminy Szczecinek.

Temat powróci też na naszej antenie we wtorek, po godzinie 9.00. Wójt Ryszard Jasionas będzie gościem „Studia Bałtyk Szczecinek”.

ms/rż

Posłuchaj

Ryszard Jasionas, wójt gminy Szczecinek
rodzice uczniów