Wicemarszałek Sejmu podczas briefingu w Szczecinku podsumowała wczorajsze wybory w Platformie Obywatelskiej.

Zdaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej wybór Borysa Budki na przewodniczącego PO to nowy rozdział w historii partii:

- Borys Budka wygrał z dużym poparciem. To daje mu silny mandat, do tego żeby robić to o czym marzyliśmy od dawna - żeby zrobić nowy krok w życiu i Platformy i naszego kraju. Ja wierzę, że ten wybór spowoduje, że kampania która zaraz się za chwilę rozpocznie będzie bardzo dobra i merytoryczna. I musimy wszyscy pracować na ten sukces. To jest nowe otwarcie Platformy i bardzo się z tego cieszę.

Wicemarszałek Sejmu przyjechała do Szczecinka na zaproszenie miejscowych organizacji pozarządowych. Zachęcała przedstawicieli NGO-sów do jeszcze większej aktywności społecznej.

- Nasze Państwo powinno wykorzystać potencjał tych osób, które chcą działać społecznie i chcą rozwiązywać problemy. Bez organizacji pozarządowych, które będą traktowane z szacunkiem i z pełnym zaufaniem, które będą miały szansę ubiegać się o jasne i czytelne granty oraz będą miały prosty sposób rozliczania swoich programów - nie posuniemy się o krok w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.

Małgorzata Kidawa-Błońska pytana o start kampanii wyborczej oraz skład sztabu odpowiedziała, że szczegóły ogłosi dopiero po ogłoszeniu terminu wyborów prezydenckich.

ms/jr