fot. Krzysztof Klinkosz
Na parkurze w Budzistowie rywalizowali zarówno jeźdźcy stawiający dopiero pierwsze kroki w tym sporcie, jak i doświadczeni zawodnicy.

Sędziowie oceniali około 250 przejazdów. Aleksandra Kosior z Goleniowa, która na koniu Erika wygrała w klasie mLL przyznała, że nie spodziewała się końcowego sukcesu: - Było wiele koni, więc zawody były ciężkie. Nie przyjechałam tu wygrać, a jednak się mi to udało. Bardzo się cieszę, tym bardziej że Erika jest pod siodłem od zaledwie kilku miesięcy. To nasz wspólny sukces.

Lesław Spisak, wiceprezes Zachodniopomorskiego Związku Jeździeckiego zaznacza, że bez takich zawodów, jak te w Budzistowie, gdzie licznie startują najmłodsi jeźdźcy, nie możliwe byłyby późniejsze sukcesy międzynarodowe: - Najlepszym tego dowodem jest to, że jeźdźcy z naszego regionu - Wojciech Wojcianiec i Paweł Spisak będą reprezentować Polskę na igrzyskach.

Gościem honorowym zawodów w Budzistowie był poseł PiS Czesław Hoc, który podkreślił, że trud przygotowania do występów kształtuje charakter i odpowiedzialność młodych ludzi: - Udział w takich zawodach to duże przedsięwzięcie logistyczne nie tylko dla zawodników, ale także dla ich rodzin. Muszą wstać wcześnie, przejechać często wiele kilometrów, zaopiekować się końmi. W ten sposób wytwarzają się piękne rodzinne tradycje, dalekie od internetowego zgiełku.

Patronat nad zawodami sprawowało Polskie Radio Koszalin.

kk/ar

fot. Krzysztof Klinkosz
Ponad setka jeźdźców wzięła udział w pierwszych zawodach z cyklu Kołobrzeskiej Ligi Jeździeckiej 2020

Posłuchaj

Aleksandra Kosior z Goleniowa
Lesław Spisak, wiceprezes Zachodniopomorskiego Związku Jeździeckiego
Czesław Hoc, poseł PiS