fot. Facebook
Uczestnicy forum podkreślali, że Kongres służy budowaniu bliższych związków Polonii z krajem, oraz promowaniu Polski jako kraju sukcesu gospodarczego.

Uczestnicy Kongresu 60 milionów dyskutowali o wizerunku Polski za granicą, możliwościach inwestowania, a także o nowych polonijnych projektach biznesowych i społecznych w USA. Beata Drzazga w firmy Betamed, która wspiera Kongres od początku jego działalności mówi, że obserwuje wzrost uznania dla Polski i Polaków: - Spotkałam tu wiele osób, które bardzo kibicują Polsce i które nie wiedziały, że tak bardzo się rozwinęliśmy w ostatnich latach.

Wśród uczestników kongresu są uczestnicy z całego świata. Eva Hussain z Australii, która prowadzi firmę pomagającą obcokrajowcom mającym polskie korzenie uzyskiwać polskie obywatelstwo, mówi że Polska stała się modnym krajem.: - Do Polski się teraz jedzie by żyć i pracować. Kiedyś ludzie się tych korzeni wstydzili ale to się bardzo zmieniło. Wiele osób odkrywa polskie korzenie i chce w Polsce być.

Dziś w Miami odbędzie się Bal Polonaise, organizowanym po raz 48. przez działaczkę polonijną, szefową Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej Blankę Rosenstiel.

IAR/ar