fot. Marcin Prusak
Ten wyjątkowy dzień zorganizowano pod hasłem „Nie pytaj, co dziadek i babcia mogą zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla babci i dziadka”. Dlatego dziś w holu przy głównym wejściu do szpitala przy ul. Hubalczyków odbyły się darmowe badania dla seniorów.

Do akcji szpitala przyłączyli się studenci Akademii Pomorskiej, ratownicy oraz uczniowie kierunków medycznych Wojewódzkiego Zespołu  Szkół Policealnych w Słupsku. Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwana organizatorów.

- Wykonaliśmy prawie 200 badań na poziom cukru we krwi i ciśnienia, do tego z masaży dłoni i karku skorzystało ponad 30 chętnych. Nie zapomnijmy o szpitalnej dietetyczce, która porozmawiała z ponad 20 osobami o ich potrzebach żywieniowych. Jesteśmy szczęśliwi, że seniorzy postanowili pomyśleć o sobie przy okazji ich święta i spędzić z nami to przedpołudnie - informuje Marcin Prusak, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Akcja profilaktyczna z okazji Dnia Babci i Dziadka to pierwsza tego typu impreza zorganizowana przez szpital w 2020 roku. Doskonałe nastroje uczestników sprawiły, że organizatorzy myślą już o kolejnych akcjach prozdrowotnych.

red./ar

fot. Marcin Prusak