fot. Mirosław Pieńkowski
Za ponad 5 milionów złotych wybudowany zostanie obiekt mieszczący kasy, poczekalnię, toalety, wiaty peronowe i zadaszone przystanki. Centrum zapewni obsługę w zakresie komunikacji autobusowej oraz kolejowej zarówno mieszkańcom Mielna, jak i przybywającym do niego turystom.

Dwa miliony złotych dotacji na tę inwestycję z programu „Zintegrowane Inwestycje Terytorialne” przekazał dziś wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj: - To kolejne pieniądze służące rozwojowi gminy Mielno. Wartość całej inwestycji to 5,2 miliona złotych, więc 2 miliony dotacji to poważny zastrzyk finansowy, który pozwoli zrealizować tę inwestycję.

Burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała podkreśliła, że centrum przesiadkowe w Mielnie jest bardzo potrzebne nie tylko mieszkańcom naszej gminy, ale również turystom: - Od dłuższego czasu zabiegamy o realizację tej inwestycji. Podzieliśmy ją na etapy i jesteśmy pewni, że ją zrealizujemy. Modernizując różne obiekty i tworząc to centrum otwieramy się wizerunkowo i praktycznie na świat, na turystów.

Z mającego powstać Centrum Przesiadkowego cieszą się mieszkańcy Mielna, którzy uważają, że ułatwi ono życie nie tylko turystom, ale również im: - Ta inwestycja to strzał w dziesiątkę. Zmniejszy uciążliwości związane z przemieszczaniem się z Mielna do Koszalina.

Centrum Przesiadkowe ma powstać do końca czerwca 2021 roku, a znajdować się będzie na ulicy Lechitów w okolicach szkoły i mieleńskiej hali sportowej.

mp/ar

fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski

Posłuchaj

mieszkańcy Mielna
Olga Roszak-Pezała, burmistrz Mielna
Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego