Prezydent Anna Mieczkowska i prezes Pawel Hryciów (fot. Jarosław Banaś)
Wody Polskie w ramach nadzoru nakazały Spółce Miejskie Wodociągi i Kanalizacja ujednolicenie taryf dla wszystkich 8 gmin, gdzie dostarczana jest woda i odbierane są ścieki.

Dla kołobrzeżan oznacza to wzrost o 1,75 zł za metr sześcienny wody i ścieków, a dla najdalej oddalonego Sławoborza - obniżkę o 12,90 zł.

- Będę walczyła do samego końca i wykorzystam wszystkie możliwe sposoby, aby ta taryfa została ustalona zgodnie z prawem - powiedziała prezydent Anna Mieczkowska.

- W tej sprawie chodzi o koszty. Jeżeli nie ma innej możliwości, powinno wnieść się o rozwiązanie spółki, aby każda gmina przejęła część jej majątku. Wówczas problem dostarczenia wody i płacenia za nią zostanie uregulowany na innych zasadach - podkreślił Henryk Bieńkowski, radny rady powiatu z ramienia PiS.

Miasto odwołuje się od nakazu Regionalnego Oddziału Wód Polskich w Szczecinie do prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Warszawie. Kołobrzeg ma większościowy 53-procentowy udział w spółce Miejskie Wodociągi i Kanalizacja.

jb/iw

Posłuchaj

Henryk Bieńkowski
Anna Mieczkowska