fot. Jacek Żukowski
W lutym zostanie przyjęty projekt ustawy dotyczący bezpłatnych badań profilaktycznych dla osób powyżej czterdziestego roku życia. Mówił o tym w programie „Kwadrans polityczny” na antenie TVP 1 rzecznik rządu.

Piotr Müller mówił też o realizacji pozostałych obietnic Prawa i Sprawiedliwości na sto dni rządu powołanego w połowie listopada ubiegłego roku. Dodał, że w lutym powstanie harmonogram programu budowy stu obwodnic, a w sprawie wyrównania dopłat dla rolników prowadzone są rozmowy z polskim komisarzem ds. rolnictwa w UE. - Przyjęliśmy już przed tygodniem projekt ustawy dotyczący poprawy dobrostanu zwierząt i dopłat do hodowli. Trzynasta emerytura już jest przyjęta, będzie projekt ustawy dotyczący 14. świadczenia - zaznaczył rzecznik rządu.

Przed wyborami do parlamentu władze Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowały, że w ciągu pierwszych stu dni rządu formacji zostaną uchwalone ustawy albo przygotowane programy rządowe dotyczące tzw. małego ZUS-u, 13. i 14. emerytury, pakietu badań profilaktycznych, budowy stu obwodnic oraz równych dopłat dla rolników.

IAR