fot. prk24.pl
Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do Sądu Okręgowego w Słupsku akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi N. - byłemu dyrektorowi Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Chojnicach oraz Mateuszowi I. oraz Włodzimierzowi D. - odpowiednio komendantowi i zastępcy komendanta obozu harcerskiego w Suszku, gdzie 11 sierpnia 2017 roku po nawałnicy zginęły dwie łódzkie harcerki.

- Andrzej N. został oskarżony o niedopełnienie obowiązków służbowych poprzez nieprzekazanie alertu pogodowego o nadchodzącej nawałnicy, a Włodzimierz D. oraz Mateusz I. - o umyślne narażenie uczestników obozu harcerskiego na niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, doprowadzenie do nieumyślnego spowodowania śmierci dwóch harcerek, a także nieumyślnego spowodowania obrażeń u kolejnych kilkudziesięciu harcerzy - poinformował Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Andrzej N. przyznał się do winy, Włodzimierz D. oraz Mateusz I - nie i odmówili złożenia wyjaśnień. Andrzejowi N. grozi do 3 lat pozbawienia wolności, Włodzimierzowi D. oraz Mateuszowi I. - od 3 miesięcy do 5 lat.

Zdaniem prokuratury, śledztwo powinno zostać zakończone do końca lutego 2020 roku.

pm/jż/rż

Czytaj więcej

Posłuchaj

Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku