fot. Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej/Facebook
W tym roku, dzięki gościnności Beaty Sawickiej, spotkanie zorganizowane przez Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyło się w restauracji Młyn Słupski.

Ksiądz Tomasz Roda, który współorganizował przedświąteczne spotkanie podkreślił, że taka wigilia to wyjątkowy dzień dla osób samotnych: - Przede wszystkim jest to wspólnota ludzi, którzy wychodzą do osób najbardziej wykluczonych, potrzebujących w tym szczególnym dniu Bożego Narodzenia. Zachęca nas do tego papież Franciszek podkreślając, że ci ludzie są skarbem Kościoła. Chcemy im popatrzeć w oczy, powiedzieć im, że nie są sami i otoczyć ich miłością poprzez wieczerzę wigilijną. Tu są drzwi otwarte.

Słupszczanie nie kryli wzruszenia, że mogą uczestniczyć w wigilii, podzielić się opłatkiem i wspólnie zjeść posiłek. - Jest bardzo dużo osób starszych, schorowanych, które czekają na ten dzień. Pozostanie w domu, kiedy inni spotykają się przy stole wśród rodziny, byłoby czymś bardzo trudnym - powiedział nam jeden z uczestników spotkania.

Oprócz wieczerzy wigilijnej każda rodzina otrzymała dodatkowo paczkę na święta.



mh/jż/ar

Posłuchaj

słupszczanie
ksiądz Tomasz Roda