fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli radni Małgorzata Lenart - Łączy Nas Słupsk, Bogusław Dobkowski - Platforma Obywatelska i Adam Treder - Prawo i Sprawiedliwość.

Nasi goście rozmawiali rozpoczęli rozmowę od ich przygotowań do świąt Bożego Narodzenia w rodzinnych domach. W dalszej części audycji dyskutowali o m.in. o zmianach w segregacji śmieci, które wchodzą w życie od 1 stycznia.

- Nie będzie to takie proste i już wiem, że dostarczanie pojemników na wszystkie odpady potrwa około dwóch miesięcy. Nie będzie z tego tytułu w tym okresie żadnych kar, gdyż z jednej strony chcemy dyscyplinować mieszkańców, a z drugiej - miasto nie zapewnia odpowiednich warunków, aby to wszystko przebiegało w zaplanowany sposób - mówi radny Treder.

- Mieszkańcy w domkach mają więcej przestrzeni i mogą jakoś to wszystko przechować do czasu wywozu. Inaczej jest w blokach, gdzie mieszka bardzo dużo rodzin. To będzie poważny problem. Tym bardziej, że wystarczy jedna osoba, która nie będzie segregowała odpadów i skutki tego mogą odczuć wszyscy mieszkańcy bloku - dodaje radny Dobkowski.

- To jest rewolucja śmieciowa i problem dla każdego samorządu. W Słupsku zaczęliśmy dosyć wcześnie o tym mówić i przygotowywać mieszkańców do segregacji śmieci. Oddzielne pojemniki miały być od 1 stycznia, ale już wiadomo, że tak duże przedsięwzięcie potrwa dwa miesiące - zaznacza radna Lenart.

W dalszej części audycji radni rozmawiali o problemie miejsc parkingowych w centrum Słupska oraz o finansowaniu słupskiej kultury.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

red./jż/rż

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”