fot. Jacek Żukowski
Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Słupsku, poinformował w audycji „Słupski Tramwaj”, że prowadzona przez niego placówka znalazła się na szóstym miejscu w Polsce w prestiżowym rakingu.

Oprócz wysokiego miejsca w ogólnopolskim rankingu w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku zdobył także pierwsze miejsce wśród szpitali województwa pomorskiego. Wyniki rankingu, przygotowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, opublikowano kilka dni temu. W XVI Ogólnopolskim Rankingu Szpitali „Rzeczpospolitej” Bezpieczny Szpital 2019 udział wzięły 202 szpitale.

- Kryteria oceny zostały podzielone na trzy grupy. Pierwsza dotyczyła zarządzania. To takie obszary funkcjonowania szpitala, jak: budynki, zarządzanie majątkiem, zasilanie w media i instalacje, systemy informatyczne, finanse. Druga grupa to jakość opieki, czyli jakość usług, certyfikaty, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg. W skład trzeciej grupy - opieki medycznej - wchodziły: blok operacyjny, system sterylizacji, diagnostyka, polityka lekowa, personel i jego kwalifikacje - powiedział gość Mariusza Brokosa.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

jż/kk/ar

Posłuchaj

rozmowa Mariusz Brokosa z Andrzejem Sapińskim