fot. Jacek Żukowski
Zapisano w nim rekordowe wydatki na poziomie 660 milionów złotych. Dochody wyniosą natomiast 630 milionów złotych.

Jak podkreślił radny z klubu Łączy Nas Słupsk Wojciech Gajewski, który głosował za przyjęciem budżetu, niepokoją go szczególnie duże wydatki na oświatę: - Subwencja, którą otrzymujemy nie jest wystarczająca i musimy dokładać dość duże kwoty do oświaty.

Radny platformy Obywatelskiej Bogusław Dobkowski stwierdził, że nie jest to budżet marzeń, ale jego klub postanowił zagłosował za jego przyjęciem - Najważniejsza jest teraz różnica między bieżącymi dochodami a wydatkami. Myślę, że ten budżet jest do zrealizowania.

Radni klubu Prawa i Sprawiedliwości wstrzymali się od głosu, gdyż - ich zdaniem - budżet jest zbyt optymistyczny. - To budżet nad wyraz optymistyczny. Mając doświadczenie z poprzednich lat, wiemy, że wiele elementów nie jest realizowanych. W tym projekcie również powtarza się ta sytuacja - zaznaczyła Anna Mrowińska.

Za przyjęciem budżetu zagłosowało 16 radnych - z klubów Łączy Nas Słupsk i Platformy Obywatelskiej. Wstrzymało się od głosu natomiast 6 radnych Prawa i Sprawiedliwości.

jż/rż

Posłuchaj

Wojciech Gajewski
Anna Mrowińska
Bogusław Dobkowski