fot. Krzysztof Klinkosz
Wędliny, słodycze, miody, przyprawy czy ozdoby choinkowe to część produktów, które można kupić na kołobrzeskim jarmarku.

Osiemnaście drewnianych domków rozstawionych zostało wokół kołobrzeskiego ratusza i jak przekonuje Anna Klein - przedstawicielka organizatora - każdy znajdzie tu coś dla siebie:- Sprzedający oferują rękodzieło związane ze świętami oraz przepyszne jedzenie z różnych części świata. Znajdziemy również produkty regionalne, takie jak wędliny czy wędzone ryby. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Jarmark świąteczny odwiedził też św. Mikołaj, który wraz z pomocnicą zapewnia atrakcje dla najmłodszych odwiedzających:- Przyjmuję listy od wszystkich i spełniam ich życzenia. Dzięki piszą do mnie listy, lepimy wspólnie figurki oraz uczymy się świątecznych.

Dla odwiedzających jarmark jest on nie tylko okazją do zakupu prezentów, ale też okazją do spacerów, w czasie których można poczuć klimat zbliżających się świąt:- Trzeba przyjść pod wieczór - wówczas to miejsce ma specyficzny urok. Co roku są wspaniałe rzeczy, brakuje nam tylko śniegu. Jest kolorowo i dużo się dzieje.

Jarmark świąteczny w Kołobrzegu potrwa do 22 grudnia.

kk/kk

fot. Krzysztof Klinkosz
fot. Krzysztof Klinkosz
fot. Krzysztof Klinkosz

Posłuchaj

św. Mikołaj
Anna Klein, przedstawicielka organizatora jarmarku
Odwiedzający jarmark