fot. prk.24
Na ich realizację miasto wyda w przyszłym roku milion złotych.

W środę zaprezentowano projekty, które zebrały najwięcej głosów. Głosowało ponad 4 tys. osób. Projekty podzielono na infrastrukturalne i społeczne.

W kategorii społecznej najwięcej głosów zyskał projekt przedsięwzięcia łączącego pokolenia. Jak zaznacza jego pomysłodawczyni Ewa Wąsowska, najpierw zorganizowane zostaną warsztaty: -Choreoterapii, muzykoterapii, relaksacji. Będziemy mieć też zajęcia manualne, na których stworzymy scenografię do naszego przedstawienia. Mamy zamiar przedstawić widowisko, podczas którego uczestnicy projektu zaprezentują różnorodne style ubraniowe.

Wśród projektów infrastrukturalnych najwięcej głosów zebrał pomysł zbudowania siłowni na świeżym powietrzu w dzielnicy Podczele. Inicjatorka projektu - Justyna Pawlicka mówi, że poprzednia siłownia została zdewastowana:- Dlatego z koleżanką pomyślałyśmy, że jednak taka forma aktywności i integracji oraz edukacja naszych dzieci poprzez zabawę i ćwiczenia na tej siłowni to fajny pomysł dla mieszkańców naszego osiedla.

Kołobrzeżanie zdecydowali też np. na poparcie projektu związanego z pomocą dla zwierząt. Projekt nazwany Ptasi Bufet ma łączyć elementy edukacyjne z troską o dzikie ptaki bytujące w Ekoparku Wschodnim czy Parku Dąbrowskiego. Staną tam podajniki z karmą. - Podajnik będzie dozował ptakom mieszankę ziaren, zbóż i witamin. Ludzie nadal będą mogli je karmić nawet z ręki, ale już pełnowartościowym jedzeniem, które będzie dostosowane do gatunków, które są w okolicy podajnika - tłumaczy inicjatorka projektu Milena Derlikiewicz.

Do budżetu obywatelskiego w Kołobrzegu zgłoszono ponad 50 projektów. Po weryfikacji pod głosowanie trafiło 37 pomysłów mieszkańców. To trzecia edycja budżetu obywatelskiego w Kołobrzegu. Poprzednie miały miejsce w latach 2014 i 2015, w ich efekcie powstał m.in. rekreacyjny Plac Trzech Pokoleń w dzielnicy Radzikowo.

kk/kk

Posłuchaj

Justyna Pawlicka, inicjatorka projektu
Milena Derlikiewicz, inicjatorka projektu
Ewa Wąsowska, pomysłodawczyni projektu