fot. twitter.com/therealroxette
Piosenkarka miała 61 lat. Od 2002 roku borykała się z nowotworem mózgu i powikłaniami spowodowanymi jego leczeniem radioterapią. Występy zakończyła trzy lata temu.

"Z wielkim smutkiem musimy ogłosić, że odeszła jedna z naszych największych i najbardziej ukochanych artystek. Marie Fredriksson zmarła rankiem 9 grudnia" - napisała w komunikacie prasowym Marie Dimber, menedżerka artystki.

Urodzona w 1958 roku Marie Fredriksson należy do grona z najpopularniejszych artystów w Szwecji. Wraz z Perem Gessle w 1986 roku założyła zespół Roxette, który dwa lata później odniósł wielki międzynarodowy sukces. Roxette jest jedną z najbardziej znanych szwedzkich grup muzycznych w historii.

Grupa sprzedała ponad 75 milionów płyt na całym świecie. Wprowadziła w sumie 19 piosenek na brytyjską liście Top 40.

Wokalistka odniosła również sukces w karierze solowej. Do jej najbardziej lubianych jej dzieł należą ballady, takie jak "Still pachelling love" i "Faith".

W komunikacie prasowym rodzina poprosiła "o okazanie rozwagi w żałobie" i poinformowała, że Marie Fredriksson zostanie pochowana w ciszy. Uroczystość odbędzie się w gronie najbliższej rodziny.

Przekazując rodzinie wyrazy współczucia, Per Gessle - towarzysz artystyczny Marie Fredriksson - napisał: "rzeczywistość nie będzie już taka sama".

IAR/ar