prk24.pl
Zaproponowana przez uczestnika przetargu oferta przekraczała kwotę proponowana przez miasto o prawie 13 milionów złotych. Miasto nie rezygnuje jednak z tej inwestycji.

Jak powiedział dziś Robert Grabowski, rzecznik prezydenta Koszalina, potrzebna jest przede wszystkim aktualizacja projektu inwestorskiego: - Obecny projekt ma już ponad pół roku, a ceny towarów i usług wzrosły. Na początku przyszłego roku powstanie kosztorys, w oparciu o który ogłosimy nowy przetarg.

Zapytane przez nas osoby handlujące na koszalińskim rynku sceptycznie podchodzą do tej inwestycji. Obawiają się, że miasto nie udźwignie jej finansowo, a jeżeli nawet przeprowadzi tę inwestycję, to podniesie znacznie koszty najmu przestrzeni handlowej: - Koncepcja jest nie do przyjęcia. Koszty tej inwestycji są bowiem bardzo duże i obawiamy się, że po jej przeprowadzeniu nie będzie nas stać na handlowanie tutaj.

Miasto chce wybudować nowe targowisko za ponad 22 miliony złotych. Inwestycja zakłada między innymi zadaszenie rynku, ponad sto miejsc do handlowania, podziemny parking, drogi, chodniki, wieżę z logiem targowiska i zegarem.

Nowy targ ma być gotowy do sierpnia 2022 roku. Po unieważnieniu trzeciego przetargu termin ten może być zagrożony.

rp/iw

Posłuchaj

Osoby handlujące na koszalińskim rynku
Robert Grabowski