fot. Sławomir Kamola
Paradą przez miasto rozpoczęła się 10. edycja akcji charytatywnej. W tym roku na spotkaniu pojawiło się ponad 300 użytkowników różnych pojazdów, głównie motocykli.

Jak mówili uczestnicy akcji najważniejszy jest cel spotkania czyli pomoc dzieciom: - Przyłączamy się do takich akcji, gdy tylko możemy. Bierzemy w nich udział przede wszystkim, aby pomoc potrzebującym dzieciom.

W tym roku MotoMikołaje swoją zbiórką pomagali podopiecznym Fundacji „Zdążyć z miłością” - Gabrysiowi Sobczakowi choremu na raka mózgu i Julii Matejko chorującej na skoliozę idiopatyczną. Oprócz zbiórki do puszek, akcje wspomóc można było poprzez zakup losów loterii fantowi i cegiełek.

Mimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy całymi rodzinami przybyli pod ratusz: - Jest to wspaniała atrakcja dla dzieci. Takie imprezy są też okazją do pomocy potrzebującym.

Oprócz parady atrakcjami akcji były występy dzieci z CK105 na scenie przy ratuszu, pokaz sztuk walki, koncerty zespołów, a podczas koncertu motocyklowa zumba. Wybrano również najładniejszą Śnieżynkę, najprzystojniejszego MotoMikołaja oraz najładniej przystrojony motocykl. Wręczono też pamiątki jubileuszowej akcji MotoMikołajów osobom i instytucjom wspierającym akcję. Jednym z wyróżnionych jest Polskie Radio Koszalin.

sk/iw

1
2
3
4
5
6

Posłuchaj

MotoMikołaje
Mieszkańcy Koszalina