fot. Sławomir Kamola
Artyści koszalińskiego teatru wspomogli w ten sposób koszalińską filię Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Przedstawienie jest uwspółcześnioną wersją „Opowieści Wigilijnej” osadzoną w koszalińskich realiach.

Przedstawienie było również okazją do specjalnej akcji wolontariuszy. Jak powiedziała Agnieszka Staszewska, koordynator wolontariatu, przed premierą licytowano voucher na zajęcia z trenerem personalnym, a na kiermaszu świątecznym zaprezentowano świąteczne ozdoby: - Przedmioty na kiermasz przygotowali seniorzy i koła gospodyń wiejskich, wszystkie te rzeczy są ręcznie wykonane. Dochód z dzisiejszego wydarzenia wspomoże zakup koncentratora przenośnego dla podopiecznych hospicjum.

Przedstawienie zostało bardzo dobrze przyjęte przez widzów koszalińskiego teatru: - Spektakl bardzo nam się podobał. Pomysł połączenia akcji charytatywnej z premierą sztuki jest jak najbardziej udany.

Katarzyna Ulicka-Pyda grająca tytułową postać w przedstawieniu mówiąc o zaangażowaniu aktorów w charytatywne przedstawienie zaznaczyła, że każda taka akcja jest wspaniałą rzeczą: - Połączenie dwóch rzeczy, czyli zbiórki pieniędzy i dawania ludziom radości jest czymś wspaniałym. Powinniśmy pomagać zawsze, gdy mamy ku temu okazję.

sk/iw

1
2
3
4
5
6

Posłuchaj

Widzowie spektaklu
Agnieszka Staszewska
Katarzyna Ulicka-Pyda