fot. Anna Popławska
Były stoiska ze świątecznymi przysmakami i rękodziełem, konkursy i warsztaty. Wszystko przygotowali wolontariusze, żeby zebrać środki na działalność dobroczynną.

- Sprzedajemy stroiki, świeczniki i inne tego typu rzeczy. W okresie świątecznym dużo myśli się o innych, dlatego właśnie pomagamy. Sprawia nam to radość - mówili wolontariusze.

Jak co roku, w „Laponii” wzięli udział także darłowscy seniorzy. Jak powiedziała Danuta Puczyńska ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, osoby starsze chętnie angażują się w wolontariat: - Świadomość, że jest się potrzebnym innym motywuje do dalszej pracy. Ludzie stają się bardziej aktywni. Podczas spotkań z młodzieżą nasi członkowie przekazują tradycje rodzinne.

Darłowska „Laponia Świętego Mikołaja” odbyła się po raz 11-ty. Wzięli w niej udział mieszkańcy całego powiatu sławieńskiego. Dochód z festynu zostanie przekazany na działalność szkolnych kół wolontariatu i na stypendia dla zdolnych wolontariuszy. Jak co roku patronem medialnym „Laponii” było Polskie Radio Koszalin.

ap/iw

Posłuchaj

Danuta Puczyńska
Wolontariusze