W Koszalinie już po raz jedenasty odbyło się Ekumeniczne Spotkanie Opłatkowe podczas którego miejscowy oddział Polskiej Rady Ekumenicznej przyznał Wyróżnienie Ekumeniczne. W tym roku otrzymała je Małgorzata Skup za ekumeniczną otwartość oraz tworzenie klimatu spotkań i dialogu różnych Kościołów i wyzwań w prowadzonym przez siebie sklepie "Donum".

W ten sposób kapituła chciała podziękować Małgorzacie Skup za lata służby na rzecz środowiska chrześcijańskiego w Koszalinie. Sama nagrodzona nie kryła wzruszenia.

- Zaskoczenie olbrzymie, wdzięczność duża - doceniam to wyróżnienie.

Małgorzata Skup sklep z dewocjonaliami prowadzi od kilkudziesięciu lat.

Wyróżnienie ekumeniczne przyznawane jest za działalność na rzecz pojednania chrześcijan, pracy z wyznawcami różnych kościołów oraz otwartości na różne postawy i poglądy innych ludzi. Coroczne ekumeniczne spotkania odbywają się w Centrum Ewangelickim w Koszalinie. W tym roku nabożeństwo odbyło się według liturgii kościoła ewangelickiego-augsburskiego. Ks. Janusz Staszczak, proboszcz parafii ewangelickiego-augsburskiej podkreśla, że takie spotkania przyczyniają się do budowania środowiska ekumenicznego w Koszalinie.

aw/jr

Posłuchaj

Ekumeniczna nagroda przyznana. W tym roku otrzymała ją Małgorzata Skup