fot. wikimedia
Dodatkowe 500 złotych do tzw. kołobrzeskiego becikowego mogą otrzymywać opiekunowie dzieci, które urodziły się z niepełnosprawnością. Projekt takiego rozwiązania trafi pod obrady rady miasta.

Jego autorka Renata Brączyk. radna Prawa i Sprawiedliwości zaznacza, że pieniądze mogłyby być przeznaczone m.in. na rehabilitację dzieci: - 1000 złotych? To nie jest zbyt dużo, ale pomoże w pogłębionej diatnostyce i pierwszych etapacj rehabilitacji, która powina być natychmiastowa, wręcz od momentu narodzin maluszka.

W tej chwili kołobrzeskie becikowe - zapomoga wypłacana rodzicom dzieci, mieszkańców Kołobrzegu - wynosi 500 złotych. Jest to kwota jednakowa dla wszystkich.

Jak zaznacza Ilona Grędas+Wójtowicz, zastępca prezydenta Kołobrzegu do spraw społecznych, podniesienie becikowego dla rodziców dzieci niepełnosprawnych będzie mogło zmieścić się w budżecie kurortu: - Jeżeli pojawia się taki pomysł i mielibyśmy przesunąć środki w budżecie lub z czegoś zrezygnować, wówczas warto to zrobić. Na podstawie Ustawy za życiem wypłacaliśmy tego typu świadczenia 6 rodzinom. Corocznie utrzymuje się to na podobnym poziomie.

Zdaniem kołobrzeżan dodatkowe wsparcie dla tych rodzin to dobry pomysł: - Potrzebują one więcej pieniędzy i opieki.

Projekt zwiększenia wsparcia dla rodzin, w których urodzi się dziecko z niepełnosprawnością, głosowany będzie podczas poniedziałkowej sesji rady miasta.

kk/rż

Posłuchaj

kołobrzeżanie
Ilona Grędas+Wójtowicz, zastępca prezydenta Kołobrzegu do spraw społecznych
Renata Brączyk. radna Prawa i Sprawiedliwości