fot. Przemysław Grabiński
W Pile przekazano dziś nowe pojazdy, które mają służyć policjantom, podopiecznym DPS-ów i tym samym mieszkańcom regionu. Ich zakup dofinansowano m.in. ze środków Starostwa Powiatowego w Pile.

Eligiusz Komarowski, starosta pilski mówi, że nowe radiowozy to przede wszystkim większe bezpieczeństwo: - Nasi mieszkańcy muszą czuć się bezpiecznie, to jest nasz cel numer jeden.

Trzy nowe radiowozy to SUV-y, które trafią do jednostek policji w terenie.

Insp. Sebastian Cichocki, komendant powiatowy policji w Pile podkreśla, że pod tym kątem dobierano właśnie modele nowych radiowozów: - Jazda w terenach wiejskich jest utrudniona, więc pomyśleliśmy, by zakupić SUV-y. Awaryjność tego auta jest znacznie mniejsza nich tych niskopodwoziowych.

Radiowozy zakupiono przy współfinansowaniu ze środków powiatu, lokalnych samorządów i Programu Modernizacji Policji. Nowe pojazdy otrzymały też Domy Pomocy Społecznej w Dębnie i Chlebnie.

Zakup busów sfinansowano z budżetu powiatu pilskiego i środków PFRON-u. Edward Starszak, dyrektor DPS-u w Chlebnie zaznacza, że nowy pojazd pomoże w jeszcze lepszej opiece nad podopiecznymi placówki: - Te busy zapewnią nam bezpieczeństwo funkcjonowania, bo przecież codziennie niepełnosprawni wyjeżdżają na różnego rodzaju konsultacje z lekarzami i specjalistami.

Miniautobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych otrzymał dziś też Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pile.

pg/rż

fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński

Posłuchaj

Edward Starszak, dyrektor DPS-u w Chlebnie
Eligiusz Komarowski, starosta pilski
insp. Sebastian Cichocki, komendant powiatowy policji w Pile