fot. Anna Popławska
Ponad 5600 osób podpisało się pod petycją w obronie placówki, która trafiła do władz powiatu.

Sygnatariusze petycji sprzeciwiają się planom połączenia sławieńskiej lecznicy ze Szpitalem Wojewódzkim w Koszalinie. Nad takim pomysłem pracuje specjalny zespół powołany przez marszałka województwa zachodniopomorskiego.

Zdaniem pracowników szpitala połączenie oznaczałoby koniec szpitala w Sławnie: - Nie ma mowy o przekształceniu. Jeśli to nastąpi, ten szpital zostanie wówczas zlikwidowany. Ludzie nie będą mieć podstawowej opieki zdrowotnej, a przecież już są problemy z przyjęciem pacjentów w szpitalach w Koszalinie czy Słupsku.

Głos w sprawie sławieńskiej lecznicy zabrał dziś Czesław Hoc, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Na specjalnie zwołanej konferencji podkreślił, że szpital w Sławnie jest bardzo potrzebny: - Po to stworzyliśmy sieć szpitali, żeby w każdym powiecie on był z przynajmniej z czterema podstawowymi oddziałami. Szpital powiatowy w Sławnie spełnia te warunki, jest to szczególna wartość społeczna dla mieszkańców Sławna.

Połączenie Szpitala Powiatowego w Sławnie ze Szpitalem Wojewódzkim w Koszalinie to jedna z trzech koncepcji działania lecznicy, jakie brane są pod uwagę przez powołany przez marszałka województwa zespół. Jego prace mogą potrwać do końca roku.

W sobotę o 13.00 na terenie szpitala ma odbyć się protest w obronie placówki.

ap/kk


Posłuchaj

Czesław Hoc, poseł Prawa i Sprawidliwości
Sygnatariusze petycji