fot. Jacek Żukowski
Nie tylko szkoleniowy, ale również sportowy wymiar posiada współpraca pomiędzy policjantami ze Szkoły Policji w Słupsku i marynarzami U.S.Navy z amerykańskiej bazy NSF w Redzikowie. W serii rozgrywanych cyklicznie pojedynków mundurowi zmierzyli się z amerykańskimi marynarzami w siatkówce.

W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje marynarzy U.S.Navy, żołnierzy Batalionu Ochrony Bazy oraz młodych policjantów - słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. Mecze zostały rozegrane w obiektach sportowych przy ulicy Zamiejskiej, a ich gospodarzem była Szkoła Policji. Po zaciętej rywalizacji w tej edycji rozgrywek zwyciężyli policjanci, którzy tym samym zdobyli Puchar Przechodni Dowódcy Amerykańskiej Bazy Wsparcia Marynarki wojennej w Redzikowie.

W ramach rozgrywek Commanders Cup policjanci, żołnierze i marynarze spotykają się cyklicznie na rywalizacji w różnych konkurencjach, które przygotowywane są przez poszczególne formacje. W ramach rozgrywek odbyły się już między innymi zmagania w amerykańskie dwa ognie, unihokeja i piłkę nożną. Sportowe rozgrywki są uzupełnieniem współpracy szkoleniowej i służą też integracji międzynarodowej jej uczestników.

jż/iw

1
2
3
4
5
6
7