fot. prk24.pl
Szef resortu Mariusz Kamiński zwiększył zakres jego kompetencji o nadzór nad departamentami spraw obywatelskich, teleinformatyki oraz Centrum Personalizacji Dokumentów.

Minister Mariusz Kamiński podpisał nową decyzję, która określa zakres obowiązków poszczególnych członków kierownictwa MSWiA.
W rozmowie z Polskim Radiem Koszalin Paweł Szefernaker zwrócił uwagę na zaufanie, którym obdarzył go szef resortu: - Cieszę się, że minister Mariusz Kamiński zaproponował mi dalszą współpracę. Otrzymałem kolejne obowiązki, ale nadal - jak do tej pory - będę sprawował nadzór nad wojewodami i urzędami wojewódzkimi, a także współpracował z ramienia rządu z samorządami.

Paweł Szefernaker podkreślił, że teka wiceministra oznacza także pracę dla regionu: - Gwarantuję, że moja praca będzie pożyteczna dla Pomorza Środkowego - regionu, z którego jestem posłem - oraz mieszkańców.

Paweł Szefernaker jest wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji w drugim rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Wcześniej 17 stycznia 2018 roku został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

ak/rż

Posłuchaj

Paweł Szefernaker, koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji