fot. Renata Pacholczyk
Wicemarszałek sejmu spotkałą się z władzami uczelni oraz członkami lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem wicemarszałek kształcenie pielęgniarek wymaga obecnie wyspecjalizowanych szkół: - Powinniśmy rocznie kształcić 13 tysięcy pielęgniarek. Dobrze, że są szkoły, które potrafią zapewnić najwyższy poziom kształcenia.

Małgorzata Kidawa-Błońska podczas konferencji prasowej w Koszalinie odniosła się także do zbliżających się w Platformie Obywatelskiej prawyborów prezydenckich. Zapowiedziała, że do momentu prawyborów będzie jeździła po kraju i spotykała się z członkami regionalnych struktur PO.

- Muszę przekonać ponad 700 osób, że warto na mnie zagłosować. Będę przekonywała opowiadając o mojej wizji prezydentury. Myślę, że ludzie którzy mnie znają i wiedza jaka politykę uprawiam, będą bardziej przekonani do tego ze warto szukać porozumienia i wspólnych rozwiązań - powiedziała wicemarszałek.

Zarząd Platformy Obywatelskiej zatwierdził dwoje kandydatów w prawyborach prezydenckich. Są to: Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak. Prawybory odbędą się 14 grudnia podczas konwencji krajowej PO.

rp/iw

Posłuchaj

Małgorzata Kidawa-Błońska