fot. Skamandryci/Facebook
W poetyckich zmaganiach na scenie Centrum Kultury w Połczynie Zdroju rywalizuje kilkadziesiąt osób.

Aby pochwalić się swoimi umiejętnościami zjechali z całego kraju - Warszawy, Poznania, ale także z okolicznych miejscowości. - To jedyny konkurs na tak wysokim poziomie w okolicy. Słuchając, uczę się. Przyswajam, to co mówią inni uczestnicy i mogę tę wiedzę oraz umiejętności wykorzystać w przyszłości - powiedział nam jeden z uczestników.

Aktor Jacek Bończyk, przewodniczący jury jest pod wrażeniem, że połczyński konkurs organizowany jest od 34 lat: - Turnieje recytatorskie i poezji śpiewanej lata wielkiej świetności mają już przecież za sobą. Estetyka dzisiejszego świata jest zupełnie inna, więc kultura wyższa jest w lekkim odwrocie.

Zdaniem Krzysztofa Szewczuka, dyrektora miejscowego Centrum Kultury, turniej „Skamandryci” wpisuje się w uzdrowiskowy charakter Połczyna Zdroju i jego hasło wizerunkowe „Kurort z duszą”: - Turniej „Skamandryci” to poezja dla duszy, więc idealnie wkomponowuje się w naturę naszego miasta.

Koncert finałowy Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów w niedzielę o godzinie 13.30. Pula nagród, o którą walczą uczestnicy to 8,5 tysiąca złotych.ms/ar

Posłuchaj

uczestnicy turnieju
Krzysztof Szewczuk, dyrektor Centrum Kultury w Połczynie Zdroju
aktor Jacek Bończyk, przewodniczący jury