fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Andrzeja Watemborskiego przyjęli radni Małgorzata Lenart - Łączy nas Słupsk, Beata Chrzanowska - wiceprzewodnicząca rady miejskiej z Platformy Obywatelskiej i Adam Treder - Prawo i Sprawiedliwość.

Nowa stawka za wywóz odpadów w Słupsku wejdzie w życie w styczniu. Dla mieszkańców domów wielorodzinnych, którzy segregują śmieci, wynosi ona 18 złotych za osobę. Jedynie mieszkańcy domków jednorodzinnych będą mogli obniżyć opłatę do 16 zł za osobę, jeśli zadeklarują, że nie będą odprowadzali odpadków BIO. W zamian będą musieli zagospodarować je w kompostownikach na własnych ogrodach.

- Każda z metod naliczania opłat za śmieci budzi kontrowersje - mówiła Małgorzata Lenart.

- Jeżeli się okaże, że w Słupsku ponownie zacznie ubywać mieszkańców, bo część zamelduje się w innej miejscowości, to będziemy mieli kolejna podwyżkę - dodał Adam Treder.

- Większość osób identyfikuje koszt wywozu śmieci z radnymi, a cenę jednostkową dyktuje rynek - stwierdziła Beata Chrzanowska.

Nasi goście odnieśli się również do odrzuconej uchwały dotyczącej darmowego przejazdu autobusami dla studentów, komunikacji metropolitarnej, planowanej likwidacji urzędu morskiego w Słupsku oraz mówili o problemach z budową węzła transportowego.

Zapraszamy do wysłuchania dyskusji.

red./jż/rż

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”