fot. Jacek Żukowski
Ekspert do spraw rynku nieruchomości był gościem Radia Słupsk. W rozmowie z Andrzejem Watemborskim odniósł się do cen mieszkań w Słupsku i okolicach miasta.

- Ceny mieszkań w stanie deweloperskim kształtowały się na początku roku na poziomie 3400 złotych za metr kwadratowy - mówił gość Andrzeja Watemborskiego. - Teraz to już powyżej 4 tysięcy. Najwyższe stawki jednostkowe osiągają mieszkania dwupokojowe. Relacja do przeciętnej czy też krajowej płacy w stosunku do ceny metra kwadratowego, jest jedną z najgorszych, jaką pamiętam. Ceny badamy na podstawie transakcji, które zostały zawarte. Na Zatorze, gdzie mieszkania są tańsze odnotowaliśmy 6-procentowy wzrost, a na osiedlu Niepodległości - nawet 20-procentowy - dodał Mirosław Chumek.

Jak podkreślił, popyt na mieszkania deweloperskie jest dużo dużo większy niż na lokale z rynku wtórnego: - To nie jest dobry czas do sprzedaży domu. Ceny kształtują się od 2900 złotych za metr kwadratowy, natomiast domy wolnostojące powyżej 3 tysięcy za metr.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

red./rż

Posłuchaj

Gość Radia Słupsk: Mirosław Chumek, ekspert rynku nieruchomości