fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Andrzeja Watemborskiego przyjęli Małgorzata Lenart - Łączy nas Słupsk, Jan Lange - Platforma Obywatelska i Tadeusz Bobrowski - Prawo i Sprawiedliwość.

- Z systemu zniknęło nam 12 tysięcy osób - powiedział Jan Lange, odnosząc się do proponowanej podwyżki cen za wywóz śmieci, licząc proponowaną stawkę od osoby.

- To ma być rozwiązanie przejściowe, które będzie obowiązywać do czerwca 2020 roku. Jest także plan, aby naliczać stawkę za wywóz nieczystości od zużycia wody, ponieważ mieszańcy stosują różne wybiegi, aby w danym mieszkaniu było jak najmniej zameldowanych osób - zaznaczył Tadeusz Bobrowski.

- Luka w faktycznej liczbie mieszkańców, które miasto ma w swoim systemie, to ogólnopolski problem. Urząd miasta cały czas przygotowuje się do sposobu rozliczania wywozu śmieci w zależności od zużycia wody. Nie możemy możemy jednak teraz tego zapisać, bo byłoby to niezgodne z prawem - dodała Małgorzata Lenart.

Samorządowcy rozmawiali również o planowanym budżecie miasta Słupska, problemie zagospodarowania budynków m.in po byłym szpitalu oraz stanowisku samorządu w sprawie likwidacji Urzędu Morskiego w Słupsku

red./jż/rż

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”