fot. Jacek Żukowski
Jacek Szaran - słupski radny Prawa i Sprawiedliwości oraz Kamil Bierka - słupski radny Platformy Obywatelskiej ocenili m.in. początek kadencji nowego parlamentu oraz dyskutowali o propozycjach nowych stawek ZUS.

- Polacy czują się nie tylko bezpiecznie na ulicach miast, ale co ważne mają poczucie bezpieczeństwa finansowego. Cieszę się z tego, bo to w dużej mierze zasługa naszego ugrupowania politycznego - mówi Jacek Szaran, radny Prawa i Sprawiedliwości.

- Rezultat tych badań jest między innymi wynikiem tego, że płace idą w górę. To wszystko jest bardzo dobre, ale stanowi problem dla samorządów, którym po prostu brakuje pieniędzy - mówi Kamil Bierka, radny Platformy Obywatelskiej.

W sprawach lokalnych radni odnieśli się do ewentualnego zakupu broni Palmera przez miasto, na którą radni nie wyrazili wcześniej zgody. Skrytykowali również władze Słupska za zbyt małą pomoc dla Akademii Pomorskiej w Słupsku.

- Kilka miesięcy rozmów z uczelnią i pojawiła się inicjatywa radnych o bezpłatnej komunikacji miejskiej dla studentów i doktorantów. Nasz klub i klub radnych PiS jest za tym pomysłem. Koszt tego przedsięwzięcia to około 80 tysięcy złotych - mówi radny Bierka.

- Władze Słupska powinny wspierać Akademię Pomorską, bo silna uczelnia to korzyść dla miasta. Niedawno otrzymałem odpowiedź na moja interpelację dotyczącą wsparcia uczelni. Dane, które mi przekazano, są porażające - dodaje radny Szaran.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

red./jż/rz

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”