fot. Renata Pacholczyk
Firma Agro Pomerania pieniądze pozyskała na tę inwestycję z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Dziś podpisano także umowę w tej sprawie.

Jak podkreśla właściciel firmy Rafał Markiewicz, pozwoli to przede wszystkim na wzrost sprzedaży własnych produktów i umocnienie pozycji rynkowej: - Linia zawiera urządzenia, które pozwalają na doprowadzenie materiału siewnego do najwyższej jakości. To jest działanie misyjne. Chcemy upowszechnić stosowanie kwalifikatu. W Polsce jest to na poziomie 24 procent, a we Francji czy Niemczech - nawet 70 lub 80 procent (kwalifikowanie nasion prowadzone jest przez izby rolnicze i daje pewność, że są one odmianowo czyste - dop. red.).

Wartość tej inwestycji to ponad 2,4 miliona złotych. Dofinansowanie wyniosło 740 tysięcy złotych. Jak mówi Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, to jedna z ostatnich umów podpisanych w tym roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego: - Przekazaliśmy łącznie przedsiębiorcom na innowację 330 milionów złotych, a ostatni konkurs będzie skierowany już dla przemysłu stoczniowego.

W tym rozdaniu unijnych funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego przedsiębiorcy na działalność innowacyjną mogli otrzymać nawet 4 miliony złotych.

rp/rż

Posłuchaj

Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego
Rafał Markiewicz