fot. prk24.pl
Wiceminister środowiska oraz posłanka Prawa i Sprawiedliwości ze Szczecinka była gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Anną Popławską skomentowała m.in. orędzie nowo wybranego marszałka Senatu Tomasz Grodzkiego. Mówiła także o wniesionym w środę przez grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości projekcie ustawy likwidującej od 2020 roku górny limit przychodu, od którego płaci się składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, czyli tzw. 30-krotności ZUS.

Małgorzata Golińska odniosła się również do podzielenia Ministerstwa Środowiska na dwa resorty - wyodrębniono ministerstwo zajmujące się klimatem: - Osoba, która desygnowana jest na premiera - w tym przypadku ponownie Mateusz Morawiecki, ma prawo układać współpracę i funkcjonowanie rządu w taki sposób, w jaki czuje, że najlepiej będzie możliwe realizowanie przed nim zadań. Klimat jako temat dyskusji o polityce energetyczno-klimatycznej w ostatnim czasie w randze wzrósł. Ważne jest to, aby decyzje o pochłanianiu i emisyjności mogły być w jednym ręku, więc dobre jest połączenie środowiska z energią.

Gość „Studia Bałtyk” wspominała również zmarłego posła Prawa i Sprawiedliwości z Białogardu Stefana Strzałkowskiego: - Jutro ostatnie pożegnanie człowieka, którego w naszym regionie nikogo nie trzeba przedstawiać. Każdy kojarzy go z dobrym poczuciem humoru, ciepłem wobec drugiego człowieka i właśnie służby poświęcenia się swojej społeczności lokalnej. To człowiek, który zapisał się w pamięci wielu z nas pięknymi z głoskami. Absolutnie za szybko odszedł.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

red./rż

Posłuchaj

Gość Studia Bałtyk: Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska