fot. Renata Pacholczyk
Dziś odebrali certyfikaty. W drugiej edycji programu unijnego udział wzięło łącznie 57 osób.

- Studenci musieli odbyć 360 godzin stażu i przy okazji nauczyć się pracy w zespole. Oprócz tego, że zdobyli doświadczenie, połowa z nich otrzymała możliwość podjęcia pracy - podkreśliła Katarzyna Jagodzińska koordynatorka programu.

Na stażu w jednej z koszalińskich firm byli między innymi Łukasz i Jarosław, studenci IV roku informatyki: - Jest to możliwość rozwoju oraz szansa wejścia na rynek pracy. Mamy także okazję do porównania wiedzy zdobytej na politechnice z tym, jak faktycznie wygląda wykonywanie takiej pracy.

Izabela Wrzeszcz z koszalińskiego ZETO podkreśliła, że studenci Politechniki Koszalińskiej w reprezentowanej przez nią firmie stanowią dużą grupę pracowników: - Staże są świetną okazją do zweryfikowania umiejętności z jakimi studenci kończą naukę. Kolejny rok udowadniają, że są one na poziomie pozwalającym podjąć im pracę.

W sumie w pięciu koszalińskich firmach pracuje obecnie 32 studentów, którzy wcześniej byli na stażach w ramach unijnego „Program staży dla studentów”, realizowanego przez Politechnikę Koszalińską.

rp/iw

Posłuchaj

studenci Politechniki Koszalińskiej
Izabela Wrzeszcz
Katarzyna Jagodzińska