fot. prk24.pl
Senator Koalicji Obywatelskiej był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Anną Popławską odniósł się m.in. do wyboru Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu.

Gość „Studia Bałtyk” zastanowił się także, jak mogą wyglądać obrady izb wyższej i niższej parlamentu w tej - nowej już - kadencji: - Jeśli ustawa jest dobrze przygotowana i nie budzi wątpliwości, to będziemy w Senacie nad nią normalnie pracować. Będzie czas na zapoznanie się z nią. Wysłuchamy różne osoby oraz instytucje. Nie będziemy hamulcowym. To jest też nowe doświadczenie w historii wolnej Polski. Nigdy do tej pory nie było takiej sytuacji, że ktoś inny rządzi w Sejmie i Senacie.

Polityk mówił także, kogo powinna wystawić Platforma Obywatelska w wyborach prezydenckich: - W grudniu przedstawimy swojego kandydata. Myślę, że będzie to Małgorzata Kidawa-Błońska.

Kazimierz Kleina odniósł się również do styczniowych wyborów na szefa Platformy Obywatelskiej: - To procedura wynikająca ze statutu naszej partii. Debata na ten temat już się toczy - i w wewnątrz ugrupowania, w poszczególnych kołach i zarządach powiatowych, a także w mediach. Jest to również ocena wyników wyborów parlamentarnych. Grzegorz Schetyna nie będzie szefem Platformy Obywatelskiej. Zapowiedział to już wcześniej.

Więcej dowiedzieć się można z poniższej rozmowy.

red./rż

Posłuchaj

Gość Studia Bałtyk: Kazimierz Kleina, senator KO