W meczu 9. kolejki PGNiG Superligi kobiet szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin przegrały w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie po rzutach karnych z Eurobudem JKS Jarosław (29:29. k. 2:4). Było to drugie starcie tych zespołów w tym sezonie i drugie przegrane przez koszaliński zespół - 14 września podopieczne Anity Unijat poniosły w w Jarosławiu porażkę 24:25.

Od pierwszych minut spotkania trudno było typować jego faworyta. Zespoły długo grały bramka za bramkę. W koszalińskiej drużynie dobrze spisywała się Paula Mazurek. Drużyna z Jarosławia odpowiadała rzutami Julii Pietras oraz Magdy Balsam. W 20. minucie, kiedy był remis 11:11, na dwie minuty została wykluczona Kinga Struzik. Na ławce kar siedziała również Moniky Novais Bancilon. Koszalinianki nie wykorzystały jednak gry w przewadze i było 12:12. Do przerwy zdołały jednak objąć prowadzenie 17:15.

Po zmianie stron, w 35. minucie spotkania Biało-Zielone zaczęły mieć ze skutecznością i w efekcie znów był remis, 21:21. Trzynaście minut później Moniky Novais Bancilon otrzymała trzecie dwuminutowe wykluczenie, co skutkowało czerwoną kartką. Zawodniczki Eurobudu wyszły jednak na dwubramkowe prowadzenie. W końcówce spotkania Paula Mazurek zdołała wyrównać i doprowadzić do rzutów karnych, ale w nich lepsze okazały się zawodniczki z Jarosławia.

Młyny Stoisław Koszalin - Eurobud JKS Jarosław (29:29, k. 2:4)

Młyny Stoisław Koszalin: Natalia Filończuk, Aleksandra Sach, Izabela Prudzienica - Dominika Han 5, Gabriela Urbaniak 0, Paula Mazurek 6, Anna Mączka 4, Paulina Tracz 0, Gabriela Haric 1, Natalia Volovnyk 3, Hanna Rycharska 2, Lesia Smolinh 3, Martyna Borysławska 0, Marta Tomczyk 0, Iuliia Andriichuk 3.

Eurobud JKS Jarosław: Marta Backiel, Karolina Szczurek -  Moniky Novais Bancilon 6, Magda Balsam 6, Olesia Donets 2, Natalya Turkalo 4, Julia Pietras 4, Kinga Strózik 0, Katarzyna Kozimur 6.

W następnych meczach ligowych zespół Młyny Stoisław Koszalin zmierzy się na wyjeździe z drużyną KPR Gminy Kobierzyce. W tabeli koszalinianki plasują się na szóstej pozycji. Prowadzi lubelska Perła z kompletem punktów. Tabelę można zobaczyć TUTAJ>>